Sakal Çıkması için Doğal Yöntemler

Ergenlik döneminde gençlerin hayalini kurduğu sakallar kimi erkeklerin en büyük derdi haline gelebiliyor. Normal zamanında çıkması gereken sakalların kimilerinde çıkmadığı ya da ilerleyen dönemlerde seyrelerek azaldığı gözlemlenebiliyor. Bunun çözümü olarak estetik firmalarına koşan erkeklerin yanlış davrandığını söylememiz gerekir. Öyle ki doğal yöntemler denenmeden estetik merkezlerinde yerinizi alırsanız sonuçları daha da kötü sağlık sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Çünkü herkesin sakal tipi birbirinden farklıdır. Gür sakal, ince sakal, kalın ve kıvırcık sakal, daha seyrek ya da çok fazla gür sakal farklılıkların bazı örnekleridir. Bu yüzden, ‘Benim de gür sakallarım olsun!’ diyerek direkt sakal ektirme işlemine girmeyin.

Sakal Çıkmamasının Nedeni Nedir?
Estetik olarak kaygıya neden olan sakalların çıkmamasının birçok nedeni vardır. Kalıtsal rahatsızlıklar, ciltte meydana gelen hastalıklar bu nedenlerdendir. Bir erkekte sakal çıkmama sorunu on yedi ve yirmi yaş aralığında belirlenir. Yirmi yaşına kadar beklenir ve bu yaştan sonra sakalların durumunda değişiklik yaşanmayacağı için gerekli tedavilere başlanır. Sakallarınızın çıkmaması halinde ilk olarak bir doktora başvurmalısınız. Ardından kontrollü sakal ekimi ya da doğal tedavi sürecine başlayabilirsiniz.

Doğal Yöntemleri Deneyin

Badem Yağı: Badem yağı uygulaması ile sakal çıkartma yöntemlerini deneyebilirsiniz. Badem yağı genelde gür sakallara sahip olmak için kullanılır. Düzenli olarak her sabah badem yağını yüzünüze sürün bu yöntem bir süre sonra sakalların uzamasına ve gürleşmesinde yardımcı olacaktır.

Sarımsak Yöntemi: Hemen her derde deva sarımsağın sakal çıkarmada etkisi oldukça büyüktür. Ortadan ikiye kesilen sarımsak yüze uygulanır. Düzenli yapılan sarımsak uygulaması ile bir ay sonra gözle görülür şekilde tüylerin ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Sarımsak yöntemi ayrıca sakal kıran ve saçkıran rahatsızlıklarına birebirdir. Sakalın ya da saçın döküldüğü yumuşak bölge steril hali getirilir. Üzerine ince uçlu bir aletle birkaç çizik atılır ve kesme şeker ile hafif bastırılıp ileri geri hareketler ile sakalların/saçların çıkış bölgeleri açılır. Ardından sarımsak sürülür ve sakalın/saçın çıkması beklenir. Oldukça etkili yöntem olmakla birlikte bu yöntemi bilen birinin uygulaması gerekmektedir.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.