Aspirinin Hayata Dair Çok Önemli Faydaları

 Aspirini sadece basit bir ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak görüyorsanız, çok yanılıyorsunuz! Yüzlerce faydası bulunan bu mucizevi kimya ürününün, bugün bazı faydaları aşağıdaki videoda yer almakta.

Peki, genel olarak aspirinin ateş düşürücü ve ağrı kesici özelliklerinden başka ne gibi faydalarından söz etmek mümkün? Aspirinin faydalarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

 Siyah Noktalar ile Baş Etme
 Aspirini kullanarak, siyah nokta, akne ve sivilcelerinizden kurtulmanız mümkün. Yapmanız gereken şey oldukça basit. İki veya üç adet (uygulanacağı bölgeye göre miktar, azaltılıp, arttırılabilir.) aspirini iyice ezin. Daha sonra toz haline gelen aspirinlerin üzerine limon sıkacaksınız, burada limonu, bir aspirin için bir çay kaşığı, iki aspirin için iki çay kaşığı şeklinde aspirin sayısı ile orantılı olacak şekilde ilave edin. Karışımı bulamaç haline gelene kadar karıştırıp, bir pamuk yardımı ile siyah noktalarınızın üzerine iyice yedirin. Beş dakika bekletin ve bol su ile durulayın, işlem günlük tekrarlandığında siyah noktalarınızın çok kısa süre içerisinde yok olduğunu göreceksiniz.
 Kepeklerden Kurtulma
  Aspirini kullanarak siyah noktalarınızdan kurtulduğunuz gibi kepeklerinizden de kurtulmanızın mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Uygulanışı biraz farklı, bir adet aspirini toz haline getirip, kullandığınız şampuanın bir banyoda kullandığınız miktar kadarını karıştırın. (Ortalama bir çay bardağının üçte biri kadar.) Banyo sırasında bu aspirin ve şampuandan oluşan karışım ile saçlarınızı yıkayın, iyice köpürtün ve 3 dakika bu şekilde bekledikten sonra bol su ile durulayın. İki, üç kullanımdan sonra kepeklerden büyük oranda kurtulmanız gerekmektedir.

Böcek Isırıklarına Karşı Aspirin
  Şimdiye kadar aspirinin farklı iki yöntemini öğrendiniz. Siyah nokta temizliği ve kepek ile mücadele. Bir de böcek ısırıklarına karşı da etkili desek ne dersiniz? Yapmanız gereken tek şey, bir adet aspirini toz haline getirip, üzerine bir adet kaynamış sonra da ılımış sudan bir çay kaşığı ilave etmek. Az birşey karıştırdıktan sonra bunu böcek ısırığı olan bölgeye masaj yaparak yedirmek. Ortalama üç dakika içerisinde böcek ısırıklığının oluşturduğu kaşıntı hissinin ve kızarıklığının geçmesini göreceksiniz. Geçmiyorsa, zehirli bir böcek olabilir, vakit kaybetmeden en yakın sağlık kuruluşuna başvurun. (Aspirinli su karışımı böcek ısırığı üzerine beş dakika kadar bekletilip, durulanmalıdır.)

Lekelere Karşı Etkili
  Biliyoruz şaşırtıcı ancak, aspirin lekelere karşı da etkili bir gereçtir. Kullanımı oldukça basit, leke boyutuna göre toz haline getirdiğiniz aspirinleri, kaynar su ile karıştırmak. (Bir aspirin için, bir çay bardağının yarısı kadar kaynar su kullanın.) sonrasında kaynar su ve aspirinden oluşan karışımı kıyafetlerinizin üzerindeki lekelerin üzerine döküp 15-20 dakika kadar bekletmek. Bekleme sonrası ilgili kıyafeti çamaşır makinesine attığınızda mevcut lekenin çok daha kolay bir şekilde çıktığına tanıklık olmanız gerekli.

Aspirin Çiçeklere de Faydalı
 Siyah noktalardan çiçeklere nereden girdin diyebilirsiniz. Ancak aspirin faydalarını içeren bir yazıda çiçeklerden söz etmemek olmaz. Bir büyük aspirini dört eşit parçaya bölüp, her parçayı günlük olarak kavanozdaki çiçeklerinizin içerisine koyuyorsunuz. Dört gün sonra kavanoz suyunu değiştirip, işleme devam ediyorsunuz. Saksıda çiçek yetiştirenlere 10 günde bir adet aspirin koymalarını öneririz.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.