Tektaş Seçimi Nasıl Olmalı?

Özel günlerde en fazla seçilen hediyelerin başında hiç şüphesiz ki tektaş yüzükler geliyor. Bu kadar fazla tercih edilmesine rağmen pek çok kişi tektaş seçimi konusunda çok fazla fikir sahibi değiller. Öncelikli olarak tektaş yüzük satın alınmak istendiği zaman yalnızca bu konuda isim yapmış markaların ürünleri arasından seçim yapılmalıdır. Çünkü piyasa çok fazla art niyetli şahıs olabilir ve tektaş diye sahte taşları sizlere pırlanta yüzük fiyatına satabilir. Gerçek tektaş ise sadece özel yöntemler ile ayırt edilebilmektedir.


Kişilerin tektaş seçimi ile alakalı dikkat etmeleri gereken en önemli 4 şey ise kesim, renk, berraklık ve karat ağırlığıdır. Bu 4 farklı faktör genel olarak yüzüğün fiyatındaki değişimin de nedeni olmaktadır. Tektaş satın alacak olan kişiler gerek görünüm gerekse kesim bakımından en güzel yüzükler arasından seçimleri yapmak için öncelikli olarak bu 4 faktörü dikkatli bir şekilde incelemelidir. Eğer yukarıdaki dört noktadan anlamıyorsanız, tavsiyemiz satıcınızın size sundukları arasında en çok parlayanı tercih etmeniz.

Hapno'nun kullanıcılarına özel tavsiyesi, eğer çok zengin değilseniz, normal taşlı altın bir yüzüğü hediye edin. İlerde satma ihtiyacı bile duysanız, teştaşın pırlantası normal taş gibi değerlendiriliyor ve satışa etki etmiyor. Bu sebepten ötürü, kesenizi düşünüyorsanız, normal taşlı bir altın yüzük almanızı öneririz.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.