Mouse Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Biligsayara renk katan, kullanım kolaylığı sağlayan mouselerin, renk renk çeşitleri, birbirinden farklı fonksiyonları bulunan türleri piyasada bulunmaktadır. Mouse dünyasında böylesine geniş bir yelpaze olmasına karşı insanların çoğu standart bir model ile bir bilgisayarı çürütmeye çalışıyor. Halbuki tutuş özelliğini bile dikkat ederek seçeceğiniz mouse, özellikle uzun saatler bilgisayar başında oturanların işini oldukça kolaylaştıracaktır.Mouse seçimi konusunda siz aşağıda bir kaç alternatif bilgi sunuyoruz.

  1. Öncelikli olarak Mouse’un optik okuyucuya sahip olması ve USB port üzerinden çalışabilmesi gerekiyor.
  2. Bilgisayarını çok fazla kullanan kişilerin yapacakları Mouse seçimi ise mümkün olduğu kadar kablosuz olmalıdır. Kablolu Mouse kişilerde çalışma güçlüğü oluşturacaktır. Ayrıca eli tam sarması için, avuç içi boğumuna uyum sağlayacak dizaynda olan mouseleri tercih etmelisiniz.
  3. Çok küçük boyutlu Mouse güzel bir görüntüye sahip olsa da kullanım konusunda ne yazık ki sınıfta kalabiliyor. Tecrübeler ile sabitleniyor ki, küçük mouse eli normalden çok daha fazla yoruyor. Bu yüzden, elinizi tam olarak dolduracak boyutta bir mouse tercih etmelisiniz.(7.5cm uzunluk, 5-6cm genişlik. idealdir.)
  4. İşlem kolaylığı adına yan tarafta hemen baş parmaklarınızın eriştiği noktalara konumlanmış, fonksiyonel düğmeleri olan mouseleri tercih etmenizi de öneririz.
  5. Kafanızda daha net şekillendirebilmeniz için, el için ideal bir mouse dizaynını aşağıda görsel olarak sizlere sunduk.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.