Bir İnsanın Sizi Sevdiğini Nasıl Anlarsınız?

Yazımızı kadınlar ve erkekler olarak iki alt başlık altında ele alacağız:

Bir Erkeğin Sizi Sevdiğini Nasıl Anlarsınız?

1. Sizinle başbaşa kalmaya çalışıyor.
Ekseriyeti yalnız kaldığınız zamanlarda size yaklaşıyor ve sürekli, sizinle başbaşa kalabileceği planlar yapıyorsa bu erkeğin sizden hoşlandığı anlamına gelir. Örneğin, harika bir film varmış, ikimiz gidelim mi? Gibi başbaşa kalacağınız cümleleri sık duyuyorsanız, bu kişiyi mercek altına alabilirsiniz.
2. Ailesi ve arkadaşlarına sizden söz ediyorsa
Bir erkeğin sizden hoşlandığını anlamanızın en kritik noktası. Bir erkek bir kadını cidden seviyorsa onu ailesine anlatır. Eğer buluştuğunuzda sizi anne-babası ya da kardeşlerine anlattığını, sizden söz ettiğini vurguluyorsa size karşı boş olmaması büyük olasılıktır.
3. Vücut dili sürekli reaksiyon halindeyse
Bir erkek sizden hoşlanıyorsa, karşınızdayken elleri ayakları sürekli hareket halindedir. Heyecandan ortaya çıkan bu hareketler istemsizdir ve vücut dilinin bir yansımasıdır.
4. Size ait şeylere dikkat kesilmesi
Eğer size karşı ilgisi varsa, sizin çevrenizde olup biten herşeye ilgisi vardır. Sizin sevdiğiniz müziklere ilgisi olmadığı halde ilgi gösteriyorsa, sizin takıldığınız mekanlara gitmeye başladıysa, sizin yakın arkadaşlarınızla arkadaşlık kurmaya çalışıyorsa, bir düşünün merkezde siz varsınız ki size yakın olan herşeye ilgili!
5. Sık sık size dokunma çabası
Erkekler hoş buldukları kadınlara karşı içgüdüsel olarak fiziksel temas kurma eğilimine giderler. Tabiki sapıkça hareketleri kast etmiyoruz. Saçlarınızı düzeltmeye çalışmak, yanlışlıkla elinize dokunması, ağzınızın kenarına bulaşan ketçabı almaya çalışmak gibi eylemler aslında size dokunma isteğinin fiziksel hale dönüşme şekilleridir.
Bir Kadının Sizi Sevdiğini Nasıl Anlarsınız?

1. Fiziksel temas kurma eğilimi
Bir kadının bir erkeği sevdiğini anlamanın en önemli noktası fiziksel temas kurma eğilimidir. Kadınlar sevdikleri erkeklere sürekli dokunmak isterler. Ellerini omuzlarınıza atarlar, sevindiğinde, heyecanlandığında, korktuğunda kısacası her fırsatta size sarılmaya çalışırlar, elinizde bir kağıt, telefon gibi bir nesne olduğunda ona bakacağı zaman elinize de dokunmaya çalışırlar. Kısacası her fırsatta sizinle bir şekilde fiziksel temas kurmaya çalışırlar.
2. Kıskançlık
Aslında listemizin ilk sırasında yer alması gerekiyor. Ancak kadınlar hemcinslerini de zaman zaman kıskandığı için, doğrudan erkeğe dayalı bir olgudan söz ettiğimizden ikinci sıradan veriyoruz. Kadınlar, sevdikleri adamı kıskanır. Ama bu kıskançlık, kızlara karşı eğilim göstermelidir. Yoksa aynı sınıftasınızdır, ondan yüksek not almanızı kıskanması size karşı ilgisi olduğunu göstermez. Eski çıktığınız kızlara karşı saldırgan tavırlar göstermesi, kız arkadaşlarınıza sürekli laf sokma gibi çabalara girmesi, onlar hakkında, şundan hoşlanmıyorum, ne biçim kız gibi dışlayıcı cümleler kurması sizi kıskandığını gösteren önemli ipuçlarıdır.
3. Kıskanılmak
Kadınların sevgilerini göstermesinin bir başka yolu kıskanılma olgusuna sürekli dem vurmaları. Sizden onu kıskanmasını doğrudan istiyorsa, ikinci bir şeyi aramanıza gerek yok bile diyebiliriz. Sizden hoşlanıyordur. Ancak, yüzeysel olarak sizi kıskandırmaya çalışıyorsa, erkek arkadaşları ile sürekli sizi tanıştırıyor, o çocuk hakkında ne düşündüğünüzü soruyorsa, bir de sizin olumsuz cümlenizin sonuna, "Ne o kıskandın mı?" tarzı bir cümle kuruyorsa, size karşı ilgisinin olduğunu büyük olasılıkla diyebiliriz.
4.Tripler
Türk kadınlarına özgü bir hareket olduğu bilinse de, aslında tüm kadınlarda geçerlidir. Ona karşı yaptığınız olumsuz bir eyleme trip atarak cevap vermesi, size karşı ilgisi olduğu anlamına gelir. Özellikle normal arkadaşları yapsa umursamayacağı bir eylemi siz yaptığınızda küsme ile karşılık veriyorsa, durmayın diyebiliriz.


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.