Yedi Kimyasal Olmayan Güzellik Ürünü

Güzelleşmek ademoğlunun nesillerdir süren yegane çabalarından biridir. Bu uğurda kimileri pek çok estetik ameliyatı olup, bıçak altına yatarken, kimileri dolgusu içinde silikon iğnelerine defalarca maruz kalmıştır. Güzelleşme adına pek çok kimyevi ve doğal sıradışı yöntem geliştirilip, bugüne kadar gelmiştir. Ancak iddia ediyoruz, size sıralayacağımız aşağıdaki yedi yöntem tüm bildiklerinizi gölgesi altında bırakacaktır.

Yüz bölgesinde bulunan kasları gererek, kısa süreli, devamlı kullanımında ise uzun süreli gerginlik oluşturduğu tahmin edilen sıradışı bir yüz germe bandı ilk ürün olarak karşımıza çıkıyor.İkinci sıradaki ürünümüz, beş parmaklı bir suni el. Kadınların göğüslerini kavrayacak şekilde dizayn edilmiş bu ürün, göğüsü sarıp masaj aleti şeklinde uygulanarak, şekil verdiği iddia ediliyor.


Çeneden itibaren suratı elips şeklinde saran sıkı bir bant. Suratı bu şekilde çene ile kafatası arası gerdirerek uzun süre kullanımda yüzü küçülttüğü iddia ediliyor.

Karın bölgesine uygulandığında eritici özelliği ile bu bölgedeki yağları eritip, yaktığı iddia edilen bir başka sıradışı ürün. Ancak ne derece işe yarar bilemiyoruz.Kafanın arkasından gelerek dudakları içine alıp geren çok tuhaf bir güzellik ürünü. Suratı sarması ile beraber dudağı tutan noktalarına gerginlik verip, buradaki kırışıklıkları düzelttiği iddia ediliyor.
Bacakları üç farklı noktadan (baldır, ayak bileği ve ayak bileği üstü) farklı hacimlerde sararak, sıkan ve bu şekilde bacaklara zayıflık verdirdiği iddia edilen enteresan bir güzellik ürünü daha karşımızda. Ancak yöntem işe yarasa da, çok uzun süre kullanmak gerektiğini tahmin ediyoruz bu da ayaklarda varis gibi sağlık problemlerinin oluşmasına neden olabilmektedir.Burunu surat ile değdiği noktalardan sıkıca kavrayıp bu şekilde uzun süreler tutan ve bu haliyle küçülttüğü iddia edilen farklı bir güzellik ürünü. Özellikle minik buruna sahip olmak isteyen hanımların tercih edeceğini sanıyoruz, ancak ne derece işe yarar orası muamma.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.