Kıyafetlere Güve Yapışması Nasıl Önlenir?

Güve tam bir yünlü kumaş düşmanıdır. Düşmanıdır düşmanı olmasına da güvenin yaşam alanlarını da kumaşlar oluşturmaktadır. Hayatını kumaş yiyerek geçirir. Ayrıca erişkin düzeye geldikleri anda yünlü kumaşlara yumurtalarını bırakırlar ki böylece yumurtalar daha çabuk büyüsün. Peki ya bizler bu güvelerden nasıl kurtulabilir güve yapışması nasıl önlenir?

                    Güveler daha çok nemli ortamları sevmektedirler. Yünlü kumaşlarınızı serin ve kuru ortamlarda muhafaza ederseniz güvelerin zararlarından korunabilirsiniz.
                    Kimyasal çözümler her zamanki gibi bu konuda da etkilidir. Ancak sağlık açısından farklı sonuçlar ile karşılaşmak istemezseniz bu işi uzman kişilerce yaptırmanız önerilir.             
                    Naftalin en iyi böcek ve sinek kovuculardan bir tanesidir. Yalnız naftalinin sağlık açısından zararlarını göz önüne aldığımızda pek tercih edilen bir yöntem olmamaktadır.    
                    Güvelere yönelik en iyi ve sağlıklı yöntem doğal ilaçlardır. Nane ya da lavanta yapraklarını bir kap içerisinde kumaşları muhafaza edeceğiniz yerin içerisine koyarsanız, güveler yaprakların yayacağı kokulardan hoşlanmazlar ve orayı terk ederler.
                     Siz de bu önerileri dikkate alın sağlıklı ve zararsız eşyalarınızı koruyun. Kafanız rahat olsun.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.