Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Birçok kişi günlük yaşamında çok fazla karşılaşmasa da su kaçağı ortaya çıktığı zaman nasıl tespit etmesi gerektiğini bilmelidir. Böylece belirtiler ortaya çıktıktan kısa bir süre sonrasında durumun ciddiyeti de kavranmış olacaktır. Pek çok kişi su kaçağı olduğunu ancak alt komşusunun uyarısı ile öğrenir. Su faturasında meydana gelen artış sonrasında da kendini gösterebilecek olan su kaçağının tespiti için bunun dışında da bazı şeylere dikkat edilmelidir.


Özellikle de son dönemlerde su kaçağı tespiti konusunda yapılan başarılı çalışmalar neticesinde artık herhangi bir yerin kırılmasına gerek kalmadan işlemler tamamlanıyor. Duvarlarda kendini gösteren küfler ya da rutubet gibi işlemler sonrasında yapılacak tespit ardından su kaçağı ve bu kaçağın nasıl giderilebileceği konusunda işlemlere zaman yitirmeden başlanacaktır.  
Aşağıdaki iki yöntem ile su kaçakları kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Bu iki yöntem modern teknoloji kullanılarak yapılmakta olunup, hiçbir kırma işlemi gerektirmemektedir.
  1. Dinleme cihazı ile kaçak tespiti
  2. Termal kamera ile kaçak tespiti

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.