Hıçkırık Nasıl Geçirilir?

Sizi saatlerce meşgul eden hıçkırık nasıl geçer? Bu galerimizde hıçkırığı geçirmenin 5 farklı metodunu sizler için paylaşacağız. Beş farklı metottan biri mutlaka sizin hıçkırığınızı geçirecektir.
Hıçkırık Eğilerek Su İçerseniz Geçer 
Vücudunuzu hafif şekilde görüldüğü gibi öne doğru eğip bu pozisyonda su için. Böylece hıçkırığınız geçecektir.Eğer bu yöntem işe yaramazsa aşağıdaki yöntemi deneyin.
Sirke Hıçkırığı Geçirir
Evet, bir diğer yöntemde kullanacağınız materyaliniz de sirkedir. Hıçkırık tutan bireyler önce yarım çay kaşığı sirke ardından da bir bardak su içsin. Bu yöntem hıçkırığı geçirecektir. Bu da işe yaramazsa aşağıda sizi üçüncü yöntemimiz bekliyor.
Şeker Hıçkırığı Geçirir
Hıçkırık tutanlara önerilen bir diğer yöntem de şekeri ağızda bekletmektir. Çay kaşığı dolusu şekeri ağzınızın içine atıp bu şekilde ortalama beş dakika bekleyin. Süre sonunda bir yudum su için, sonuçta hıçkırığınız geçecektir.
Fıstık Ezmesi Hıçkırığı Geçirir
Hıçkırık geçirmek için sizlere tavsiye edebileceğimiz bir diğer yöntem de fıstık ezmesi ile alakalıdır. Yapmanız gereken bir tatlı kaşığı dolusu fıstık ezmesini ağzınızın içerisinde içinizden 10 a kadar sayarak ağzınız kapalı bir şekilde bekletmek. Ardından bu fıstık ezmesini çiğnemeksizin yutun sonrasında da bir bardak su için. İşlem sonunda büyük olasılıkla hıçkırığınız geçecektir.
Limon Suyu Hıçkırık Geçirir
Hıçkırığı tutanlara son olarak önereceğimiz yöntem de limon suyudur.Bunu iki şekilde uygulayabilirsiniz. İsterseniz yarım çay kaşığına limon suyu koyup ağız içinde biraz beklettikten sonra yutun, isterseniz de limon suyunu bir bardağın içine koyup için.
Hıçkırık pek çok sebebe bağlı olarak gelişmesinden ötürü, altında yatan sebebe göre, yukarıdaki beş yöntemden biri mutlaka işinize yarayacaktır. Bu beş yöntem dışında, kese kağıdı içerisine nefes alıp vermek, nefesinizi bir miktar tutup bırakmak, burun deliklerinizi ve kulaklarınızı kapayı bu şekilde su içmek de hıçkırığa karşı etkilidir.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.