Bağışıklık Sistemine Hangi Bitki Çayları İyi Gelir?

Bağışıklık sistemine iyi gelen bitki çaylarının başında ıhlamur gelmektedir.Ihlamur içeriğinde bulunan flavonoit isimli madde sayesinde, bu bitki çayı iltihap giderici ve ağrı kesici özelliktedir. Ayrıca, müsilaj isimli maddesi ile de, boğazı yumuşatıp, gribal enfeksiyonları hafiflettiği bilinmektedir.
Adaçayı, bağışıklık sistemi için bir mucize. Soğuk kış günlerinde tüketildiğinde içeriği bileşenler ile boğaz iltihaplarına iyi geldiği söylenmektedir. Adaçayını çay şeklinde kullanabileceğiniz gibi gargara şeklinde de tüketebilirsiniz.
Zencefil pek çok ülkede tercih edilen şifalı bir bitkisel çay niteliğindedir. Hatta öyle ki, Amerika bulunan "Gıda ve İlaç Kurumu" zencefil bitkisini genellik itibari ile güvenilir olarak adlandırmıştır. Zencefil sadece soğuk algınlığına iyi gelen bir bitki çayı değil, aynı zamanda sindirim sistemi rahatsızlıklarına da iyi gelmektedir.
C Vitamini bakımından oldukça zengin kuşburnu, bağışıklık sistemi için oldukça faydalı bir çaydır. Kuşburnuyu, günde iki defa bir bardağa 2.5 gram kuşburnu ilave edilecek şekilde kullanmanız önerilmektedir.
Yapılan çalışmalar göstermiştir ki, ekinezya bağışıklık sistemini güçlendiren bir bitkidir. Ekinezya bitkisi çay olarak tüketildiğinde üst solunum yolu rahatsızlıklarına karşı iyi geldiği bilinmektedir.
Uyarıyoruz, yukarıdaki bitkilerin çaylarını kullanmadan önce doktorunuza mutlaka danışın.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.